آسمان مجازی

آسمان مجازی

آسمان مجازی نسلی نو از سقف های کاذب می باشد که از ترکیب انواعی دیگر از سقف های کاذب و همچنین در کنارآنها کاربرد دارد . جهت آشنایی کامل با موضوع آسمان مجازی همراه ما باشید . آسمان مجازی در واقع نوعی از سقف کاذب محسوب میشود که قابلیت عبور نور ازخود را داراست آسمان مجازی شامل تصاویری از آسمان ، مناظر طبیعی و یا حتی طرح های هنری میباشد . تایل های آسمان مجازی در ابعاد مختلف و در ضخامت های مختلف با بهترین کیفیت چاپ تولید می شود .

اجرای آسمان مجازی در آشپزخانه

یکی از پر استفاده ترین مکان ها جهت نصب آسمان مجازی سقف آشپزخانه ها هستند ، تقریبا میتوان گفت در هر سبک و نقشی از آشپزخانه های امروزی از این متریال استفاده میشود ، چه آشپزخانه ای که کوچک و کم نور است و یا بزرگ و دارای نوردهی عالی باشد ، به گونه ای که این محصول در هرکدام از آنها نقش متفاوتی را ایفا میکند ، به عنوان مثال برای حل کردن مشکل آشپزخانه های بدون پنجره که محیطی بسته دارند استفاده از آسمان مجازی میتواند بهترین گزینه باشد و با یک نورپردازی یک دست و روشن حالت آسمان و فضای بیرون را ایجاد کرد .

اجرای آسمان مجازی در فضای حمام و سرویس

سرویس بهداشتی و حمام اکثرا فضایی بسته و محدود دارند ، بهترین راهکار برای اینکه حس وحال فضایی باز و بزرگ رابه آنها بدهیم استفاده از آسمان مجازی در سقف آنها به عنوان سقف کاذب میباشد ، مزایای استفاده از این متریال در این مکان ها عبارت است از : ایجاد امکان دسترسی ساده به تاسیسات موجود در سقف ، نورپردازی کل سقف به گونه ای که تمام سقف روشن میشود ، از بین بردن حالات روحی بسته بودن محیط، امکان تمیز کردن راحت سقف . در پاسخ به این سوال که چگونه در حمام از آسمان مجازی استفاده میکنند هم میتوان گفت که تمامی مراحل همانند دیگر قسمت های خانه همانند آشپزخانه است با این تفاوت که اکثرا نیاز به ایجاد باکس وجود ندارد و فقط توسط نبشی و پروفیل سقف رو شبکه بندی کرده وتایل های آسمان را جایگذاری می کنند .

دکوراسیون

دکوراسیون عبارت است از نوع و طرز چیدمان وسایل در هرمحیطی ، امروزه سبک های بسیار زیادی به وجود آمده است و افراد بنا به سلایق و شرایط منزلشان از انواع مختلفی استفاده میکنند ، باتوجه به افزایش جمعیت وپایین آمدن متراژ خانه ها این مهم بسیار بیشتر از گذشته به چشم می آید البته این بدان معنانیست که دکوراسیون در فضاهای بزرگ مهم نیست بلکه چه در محیط های کوچک و چه بزرگ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . از مهمترین رکن های اصلی دکوراسیون انتخاب رنگ وسایل و سقف و دیوارهاست حال چه رنگ خود متریال و چه رنگی که به وسیله نورپردازی ایجاد شود ، برای دکوراسیون خانه کوچک رنگ های روشن وشاد بهترین گزینه هستند زیرا تا حد بسیار زیادی حس کوچکی را ازبین میبرند ، از طرفی هم باعث ایجاد انرژی مثبت در محیط خواهد شد ، از لحاظی دیگر چیدمان یعنی کنار هم قرار گرفتن وسایل در کنارهم نیز از اهمیت زیادی برخوردار است . باتوجه به اینکه انسان همواره در طبیعت احساس آرامش و آزادی میکند یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد یک دکوراسیون شیک و زیبا استفاده از تصاویر طبیعت در آن میباشد . برای این منظور میتوانید هم دیوارهای خانه و هم سقف وهم کف را هدف قرار دهید . برای سقف میتوانید از تصاویر آسمان مجازی و برای دیوار از کاغذ دیواری سه بعدی و برای کف از اپوکسی استفاده کنید.بلاخص بکار گیری تصاویر گل ها میتواند بسیار بسیار زیبا و مفید واقع شوند . براحتی و با استفاده از تصاویر طبیعت در دکوراسیون میتوانیم روحیه و نشاط و سرزندگی را افزایش دهیم و از مسایلی چون افسردگی و… بدور باشیم .

مقایسه سقف کشسان وتایل های آسمان مجازی

سقف کشسان از جنس پارچه مخصوص قابل کشش میباشد که قابلیت عبور نور ازخود را دارا میباشد که در انواع ساده و طرح دار مورد استفاده قرار میگیرد،به نسبت تایل های آسمان مجازی که از جنس پلکسی شفاف میباشند از قیمت بسیار بالایی برخوردار است و برای نصب آن نیاز به افراد متخصص میباشد به گونه ای که بعد از مدتی اگر یکی از منابع نوری پشت آن نیاز به تعویض داشته باشد باید دوباره علاوه بر نورپرداز به فرد متخصص نصب آن مراجعه کنید بلعکس تایل ها که به راحتی قابلیت نصب و جداسازی از سقف را دارا میباشند . برخی از افراد عدم وجود سازه در آن رایک مزیت بسیار مهم به شمار می آورندو آن را از این لحاظ برتر میدانند،اما وجود سازه ها در تایل های آسمان نگاه کردن از پشت پنجره را به بیننده القا میکند و به هیچ عنوان محدودیت محسوب نمیشود . یکی دیگر ازتفاوت ها نیاز به ابزار مخصوص جدا ازابزارهای متداول در سقف کاذب جهت نصب میباشد . در کل هردومحصول مزیت های خاص به خود را دارا میباشند و استفاده از آنها در دکوراسیون جذابیت زیادی را ایجاد میکند .

نورپردازی آسمان مجازی

نور پردازی یکی از مهم ترین قسمت ها در اجرای این نوع سقف کاذب میباشد . که میتوانیم از  لامپ های مخصوص آسمان مجازی  استفاده کنیم.برای این منظور میتوانیم از ریسه های خطی ۲۲۰v ولت و یا ۱۲v ولت و یا ریسه های نور مخفی در انواع مختلف استفاده کنیم .

توجه داشته باشید در آسمان مجازی چند مدل نور می توان استفاده کنیم ( لامپ کم مصرف , SMD , LED ) جهت نور پردازی پشت تایل , آسمان مجازی از این پنل روشنایی هم میتوانید استفاده کنید . که به سفارش شما مشتری گرامی آماده میشود . توجه داشته باشید نوع چاپ آسمان مجازی باید دارای کیفیت خوب باشد .

نکاتی که در هنگام نورپردازی باید به آن توجه داشته باشیم :

  • فاصله منبع نوری از تایل ها کمترین فاصله حدود ۱۰ سانتیمتر
  • در صورت کدر بودن زمینه سقف کار سیمان کاری شده باشد ویا رنگ تیره خورده باشد استفاده از فویل آلومینیوم جهت براق نمودن
  • عبور ندادن منابع نوری از روی اجزای شبکه بندی . منبع نوری استفاده شده برای هر تایلباید داخل محدوده خود تایل باشد.در صورت رعایت نکردن این نکته در نهایت کار، سایه سازه ها روی تایل ها می افتد واز زیبایی کار میکاهد.
  • مهار تمام سیم های ارتباطی به سقف جهت جلوگیری از آویزان شدن و ایجاد سایه مزاحم در آسمان مجازی
  • تقسیم بندی دقیق محل قرار گیری منابع نوری در سقف کاذب
  • در صورتی که سقف مورد استفاده خام  فیبر،بلوک میباشد بهتر است قبل از نصب کامل آسمان مجازی آن را کاملا تمیز کرده ویا گچ کاری نمایید در غیر این صورت بعد از مدتی قطعات ریز بر روی تایل ها می افتد و ایجاد سایه میکند.

    آسمان مجازی

انواع نصب نور پردازی آسمان مجازی

_ ساخت منبع نوری با ریسه های خطی ۱۲ ولت

_ یک ورق ام دی اف در ابعاد ۵۰*۵۰ برش دهید

_ یک شاخه ریسه خطی۱۲ ولت را به سه قسمت مساوی با استفاده از برش در قسمت های مشخص شده تقسیم کنید

_ ورق ام دی اف را در اندازه های ۱۲٫۵سانتیمتری در یک جهت خط کشی نمایید.

_ برای نصب ریسه ها با استفاده از مته سوراخ هایی را در دو طرف هر خط ایجاد کنید.

_ ریسه ها را بر روی خطوط قرار دهید با استفاده از بست کمری آنها را مهار کنید

_ سه تیکه ریسه خطی را به صورت سری با لحیم کاری بهم دیگر متصل نمایید.

_ پنل ساخته شده را به وسیله پیچ و یا هر چیز دیگری به سقف متصل نمایید.

باتوجه به نوع ریسه که یک یا دو آمپر هست و همچنین جریان منبع تغذیه ، پنل های نصب شده را به صورت موازی جهت جلوگیری از افت نور به منبع تغذیه وصل نمایید به طور مثال اگر ریسه ها ۲آمپر باشند و منبع تغذیه ۱۰ آمپر باشد میتوانید ۴ پنل ساخته شده با ریسه های ۲ آمپر را تغذیه نمایید، دقت داشته باشید که همیشه ۲۰ درصد جریان خروجی منبع را خالی در نظر بگیرید. با این کار عمر منبع تغذیه افزایش پیدا میکند . برای منابع تا 15 آمپر از سیم 5/1 جهت اتصال به پنل ها استفاده کنید .

ساختن منبع نوری با ریسه نور مخفی

در استفاده از این منابع کافیست تمام مراحل فوق را انجام دهید با این تفاوت که برای هر پنل از یک درایور ریسه استفاده نمایید،اگر از ریسه به صورت پیوسته استفاده کردید قسمت هایی از ریسه که از روی سازه ها عبور میکنند را یه وسیله چسب برق سیاه به عرض ۵سانتیمتر بپوشانید .

ساختن منبع نوری با ریسه خطی ۲۲۰v

به اندازه نور مورد نیاز ریسه های خطی را بر روی سقف نصب نمایید ، به صورت درختی آنها را به هم متصل نمایید ، قسمت هایی از ریسه که از روی سازه ها عبور میکنند را یه وسیله چسب برق سیاه به عرض ۵ سانتیمتر بپوشانید .

چگونگی سفارش آسمان مجازی

ابتدا از میان طرح های شرکت طرح مورد دلخواه خودرا انتخاب کنید ، توجه داشته باشید که تقسیم بندی های انجام شده روی طرح ها پیش فرض بوده و امکان تقسیم بندی هرکدام از طرح ها در هر ابعادی وجود دارد . طرح انتخابی و ابعاد مورد نظرتون رو از طریق راه هایی ارتباطی ما به واحد فروش بفرستید ، توجه داشته باشید اگر ابعاد کارتون ناگونیا ویا دارای ستون  و یا ال مانند هستش حتما باید تصویر سقف رو هم بفرستید تا واحد طراحی به نسبت تصویر سقف فایل کارتون رو برای چاپ آماده کنند . بهترین راه برای گرفتن تصویر سقف استفاده از عکس گرفتن خودکار گوشی هستش . گوشی را روی یکه صفحه کاغذی یاهر چیز دیگری روی کف محیط مورد نظر قرار دهید وحالت تصویر برداری خودکار را فعال کنید توجه داشته باشید که حتما عکس برداری باید توسط دوربین پشت گوشی انجام شود.چون دوربین سلفی باعث آینه کردن تصویر میشود .

آسمان مجازی

تصویر طراحی ارسال شده از سوی شرکت برای شما باید کامل بررسی شود چه از نظر ابعاد و اندازه و همچنین ازلحاظ قرار گرفتن المان های تصویر ( همانند خورشید،ابر،گل و … ) و درصورت درست بودن تایید نمایید ، توجه نمایید که واریز وجه فاکتور به منزله تایید طراحی میباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *